Hakkımızda

KURULUŞ AMACI

İstanbul Geri Dönüşüm Derneği, (İGEDDER)

14.04.2010 tarihinde İstanbul’ da kurulmuştur. Derneğimiz, sektörümüzün kurumsallaşması, geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren yerel ölçekli şirketlerin ortak kazanımlarının sağlanması ve şirketlerimize küresel bir vizyon kazandırmak amacıyla; sektörümüz içerisinde ortak paydalar oluşturarak, bu paydaları bir hukuk içerisinde işlevselleştirmenin aracı olma amacıyla kurulmuştur. Bu amaç doğrultusunda, üzerimize düşen tüm sorumlulukları derneğimiz aracılığı ile lipogel gerçekleştirmeye çalışacağız.

Atıkların kaynağında toplanması ayrıştırılması ve geri kazanılması alanında Çevre Bakanlığının şu an yürürlükte bulunan mevzuatın ve bundan sonra mevzuatta gerçekleştirilecek değişikliklerde aktif rol alarak, dernek üyesi meslek mensuplarının görüşlerini ilgili kurumlara iletmek.

Dernek üyesi olan meslek mensuplarının daha iyi şartlarda ve çevreye rahatsızlık vermeden işlerini devam ettirebilmesi ve meslek mensuplarının faaliyet gösterebileceği Çevre Bakanlığı standartlarına uygun tesisler kurabilmek için sanayi siteleri oluşturmak, gayrimenkul satın almak, kiralamak, milli emlak’tan ve belediyelerden yer tahsisi için girişimlerde bulunmak, tahsis edilen yerlerin kullanıma açılabilmesi için çalışmalarda bulunmak, bu konuda dernek üyelerini organize ve teşvik etmek.

Lisansı olmayan firmalara lisans alınması noktasında yardımcı olmak.

 

 

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ